• Wyniki konkursu KANGUR MATEMATYCZNY 2024

• Mamy czterech wyróżnionych uczniów naszej szkoły, w konkursie Kangur Matematyczny 2024,

a są to:

1. Jędrzej Hadzicki z klasy 4a
            2. Patryk Półtorak z klasy 5a
            3. Hanna Michniewicz z klasy 7a
            4. Anita Wieczorek z klasy 8a

A. Świstak

• W ZACZAROWANEJ KRAINIE BAŚNI

• W czwartkowe popołudnie 9 maja 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 12 w Pile im. Janusza Korczaka odbył się miejski konkurs dla kl.IV pod nazwą "W zaczarowanej krainie baśni".

Naszą szkołę pod opieką p.Ryszarda Mostka reprezentowały: Oliwia Kulińska z kl.IV a oraz Malwina Kanecka z kl.IV b. Obie dziewczynki w zmaganiach czwartoklasistów zapracowały sobie na ZŁOTY MEDAL i to dosłownie. Oliwia i Malwina w rywalizacji dziewięciu szkół podstawowych z terenu Piły zajęły I miejsce i tym samym zostawiły w pokonanym polu wszystkie pozostałe zespoły. W trakcie trwania konkursu nasze wspaniałe uczestniczki musiały napisać test poświęcony baśniowej tematyce,  przygotować oryginalne przebranie i poruszającą prezentację wybranej przez siebie postaci z baśni Christiana Andersena, braci Grimm czy Charlesa Perrault oraz sprostać zadaniom zespołowym sprawdzającym znajomość różnych pojęć, tytułów lub bohaterów związanych z konkursowymi zagadnieniami. Podczas ponad dwuipółgodzinnego spotkania nie zabrakło wielkich emocji, stresu, ale i prawdziwej radości czy wzruszeń, które pozwoliły zostawić na chwilę codzienność i przenieść nas w zaczarowany baśniowy świat. Oliwii i Malwinie oraz ich Rodzicom serdecznie gratulujemy i życzymy wielu dalszych sukcesów w przyszłości.

R. Mostek

• 233. ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

• Przy pomniku ks. Stanisława Staszica odbyły się uroczystości upamiętniające 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Konstytucja ta była ustawą rządową regulującą ustrój prawny Rzeczypospolitej. Przyjęta przez sejm w 1791 r. stała się pierwszą w Europie, a drugą na świecie tego typu aktem prawnym. Znaczny wpływ na ideowy kształt Konstytucji 3 Maja miały pisma polityczne Stanisława Staszica.

W tej uroczystości godnie reprezentowali naszą Szkołę uczniowie w poczcie sztandarowym, dumnie trzymając sztandar z wizerunkiem Stanisława Staszica – patrona Szkoły.

• DZIEŃ SZALONEJ FRYZURY

• W przeddzień majówki SU zaproponował społeczności szkolnej zabawę w zrobieniu sobie szalonej fryzury.

Mogliśmy zobaczyć koki ozdobione kwiatami, kolorowymi kredkami, kokardami, pojawiły się różnego rodzaju warkoczyki, a chłopcy pokazali kolorowe fryzury.

Majówkę rozpoczęliśmy więc na wesoło.